www.old.mksopolanin.pl

2018.08.30, 18:35, Mazur
Na remis z TUR-em.

Miało być łatwo i przyjemnie, tak bynajmniej mogłoby się wydawać przed meczem IV kolejki klasy okręgowej, w której nasza drużyna udała się do Milejowa by rozegrać spotkanie z tamtejszym Turem. Niestety po dosyć bezbarwnym i wyrównanym pojedynku Opolanin zdołał jedynie zremisować. Od samego początku do ataków ruszyli Opolanie tworząc sobie kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki, swoich szans nie wykorzystał między innymi Mateusz Banach, a po strzale Dominika Banacha piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki. Gospodarze ograniczali się przede wszystkim do wyprowadzania groźnych kontrataków, jednak tak jak w poprzednich spotkaniach pewnie w bramce spisywał się Michał Adamczyk. Opolanin swoją przewagę udokumentował dopiero w 46 minucie. Dobre dośrodkowanie Dominika Banacha na bramkę zamienił Piotr Dajos . Do przerwy wygrywamy 1:0.

W przerwie doszło do jednej zmiany, za Mateusza Banacha na boisku pojawił się Jakub Nowak. Początek drugiej połowy był wyrównany, walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. W 70 minucie boisko opuścił Dominik Banach, a w jego miejsce po długiej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się Andrzej Fliszkiewicz. W 73 minucie Konrad Frydecki w niegroźnej sytuacji faulował przeciwnika. Sędzia Rafał Kalinowski bez wahania wskazał na 11 metr. Doskonała okazja dla gospodarzy, mocny strzał w środek bramki i gol wyrównujący. Bliski obrony był Michał Adamczyk, jednak zabrakło kilku centymetrów. Opolanie rzucili się do ataków chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę. W przeciągu kilku minut na listę strzelców dwukrotnie powinien wpisać się Jakub Nowak, który zmarnował dwie 100% sytuacje z najbliższej odległości. Mimo walki do samego końca o korzystny rezultat więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Końcowy wynik – 1:1 i podział punktów.

Bramki: Skorupa 74' – Dajos 46'

Kartki: 71' Nowak

Opolanin:  Adamczyk - Frydecki, Żelazko, Gawron (K), Gierowski - Pyśniak, Łaska, Dajos, Banach M.(46' Nowak), Banach D.(70' Fliszkiewicz) - Drozd

Ziętek, Nowak, Borowiak, Fliszkiewicz, Rożek, Gasiński